Pomoc prawna dla firmy – dlaczego warto podjąć stałą współpracę z kancelarią adwokacką?

Pomoc prawna dla firmy – dlaczego warto podjąć stałą współpracę z kancelarią adwokacką?

10 maja, 2021 0 przez Redakcja

Prowadzenie własnej firmy zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem – mniejszym bądź też większym. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa Twoja firma, niekiedy może być jej potrzebna pomoc doświadczonego prawnika. Jeśli nie wiesz, jak podjąć decyzję, która jest kluczowa dla rozwoju firmy, to warto skonsultować się ze specjalistą, który doskonale orientuje się w kwestiach prawnych. Współpracując z adwokatem, możesz bowiem otrzymać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z dziedziny prawa, a także skorzystać z pomocy w sporządzeniu pisma. Nie są to jednak jedyne zalety stałej współpracy z kancelarią adwokacką. Zobacz jakie korzyści może Ci przynieść współpraca z adwokatem.

Jakie są zalety współpracy z kancelarią adwokacką?

Niezależnie od tego, czy działasz na rynku już wiele lat i prowadzisz dużą firmę, czy może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w biznesie – współpraca z dobrą kancelarią adwokacką taką jak http://adwokat-trochimiuk.pl/ przyniesie Ci wiele korzyści. Pomoc prawna przyda się każdemu przedsiębiorcy, który w swojej firmie nie posiada działu prawnego. Co ciekawe z takiej pomocy można skorzystać nie tylko w razie kłopotów i kryzysowych sytuacji. Pomoc doświadczonego adwokata może przydać Ci się na co dzień. Mając stały kontakt z prawnikiem, możesz skorzystać z natychmiastowej porady w wielu kwestiach i nie będziesz musiał szukać informacji na własną rękę.

W godzinach pracy kancelarii adwokackiej lub też w porach, które ustaliłeś indywidualnie z prawnikiem, będziesz mógł zadać pytanie i uzyskać na nie profesjonalną odpowiedź. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz maila. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że możesz mieć pewność, że informacje, które uzyskałeś, są w stu procentach prawdziwe i aktualne. Prawo oraz różnego rodzaju zapisy mają to do siebie, że z czasem ulegają zmianie. Osoby pracujące w kancelarii adwokackiej mają aktualną wiedzę, dlatego są godne zaufania zdecydowanie bardziej niż internet.

W czym może pomóc kancelaria adwokacka?

Każda kancelaria adwokacka ma własną listę usług, którą może zaoferować przedsiębiorcy. Najczęściej będzie to jednak:

– doradztwo w zakresie prawa pracy,

– obsługa należności,

– zakładanie spółek i rejestracja zmian w KRS,

– stała obsługa prawna w ramach abonamentu,

– reprezentowanie firmy przed sądem, urzędami czy też organami publicznymi,

– przygotowywanie i opiniowanie umów między firmą a pracownikami, kontrahentami.

Jak więc widzisz, współpracując z kancelarią adwokacką, możesz liczyć na kompleksową pomoc nie tylko na sali sądowej. Wybierając dobrą kancelarię, która specjalizuje się m.in. w prawie gospodarczym, możesz uniknąć wielu problemów, a także uzyskać wsparcie profesjonalistów w kwestiach, które są dla Ciebie całkowitą nowością.