Polski rynek nieruchomości w ciągłym rozkwicie

Polski rynek nieruchomości w ciągłym rozkwicie

23 listopada, 2019 0 przez Redakcja

Czy wiesz, że każdego roku coraz mniej nieruchomości nabywanych jest przy wsparciu instytucji bankowych? Oznacza to, że polskie społeczeństwo się wzbogaca i stać nas na mieszkania bez kredytów. Fakt ten cieszy, tym bardziej że przecież ceny nieruchomości stale wzrastają. Jakie są preferencje zakupowe Polaków względem mieszkań? Co o rynku nieruchomości mówią deweloperzy? Przeczytajcie już teraz.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Polacy są o wiele bardziej zainteresowani mieszkaniami na rynku pierwotnym. Wszystko dlatego, że to nowe budownictwo pozwala zaspokoić ich coraz większe wymagania. Fakt, że mieszkania na rynku wtórnym są nierzadko w lepszej lokalizacji, ale to chyba jedyna zaleta.

Polacy chcą urządzać własne „M” po swojemu, od nowa. Patrzą na światowe trendy i zgodnie z nimi aranżują wnętrza nowych mieszkań. Dzisiaj wyposażenie może być zgodne z ich indywidualnym stylem. Już dawno minęły czasy, w których w każdym lokum służyła taka sama meblościanka czy kredens. Dzisiaj wybór jest ogromny i dotyczy praktycznie każdego elementu wyposażenia nieruchomości.

Mieszkania na rynku wtórnym oferowane są zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa. Przestronne, duże okna, najlepszej jakości drzwi, aneksy kuchenne z wyspą, tarasy zimowe albo kawałek własnego ogródka, pokoje o dużych metrażach, podziemny parking, a nawet portier tuż przy wejściu do budynku. W starych kamienicach czy blokach o takich luksusach można sobie pomarzyć.

Mieszkanie czy apartament?

Coraz więcej Polaków chce mieszkać w pełnym komforcie. Wybieramy więc nowoczesne osiedla albo okazałe apartamentowce. Taka zasada dotyczy nie tylko stolicy, ale wszystkich dużych miast na terenie naszego kraju. Wystarczy wpisać hasło typu „apartamenty lublin sprzedaż”, by sprawdzić, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się prestiżowe nieruchomości.

Wybieramy okazale mieszkania z dala od centrum miast, ale za to z doskonałą infrastrukturą w pobliskim otoczeniu. Dzisiaj nawet obrzeża wielkomiejskich metropolii dostarczają ogrom wygód i rozrywek, z których można do woli korzystać po powrocie z pracy do domu. Szkoły, przedszkola, przychodnie, centra handlowe, obiekty sportowe, to już standard. Doceniamy też bliskość przyrody – osiedle pod lasem cieszy się większym zainteresowaniem niż blokowisko w centrum miasta, przy którym nie rośnie ani jedno drzewo.

Prognozuje się, że miasta będą się rozrastać, a Polacy nadal będą nabywać nowe nieruchomości. Nawet jeśli będą one coraz droższe.