Pieczątki i stemple – kiedy się przydają i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Pieczątki i stemple – kiedy się przydają i na co zwracać uwagę przy zakupie?

17 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Coraz więcej branż i typów usług przenosi się do Internetu, więc takie gadżety, jak pieczątki i stemple nie są już potrzebne? Niekoniecznie. W rzeczywistości wciąż cieszą się one dużą popularnością i wyposaża się w nie regularnie wiele osób oraz firm.

Komu i w jakim celu przydają się najczęściej tego typu gadżety? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie, aby być później zadowolonym? Sprawdź!

Komu i kiedy przydadzą się pieczątki?

Chociaż coraz więcej różnego rodzaju dokumentów przesyła się drogą cyfrową, nie da się ukryć, że wciąż bardzo wiele z nich występuje tylko w formie papierowej lub obok formy cyfrowej musi posiadać również papierową. Z kolei na dokumentach papierowych w licznych sytuacjach pojawiają się pieczątki, czy to z datą, nazwą instytucji lub firmy czy imieniem i nazwiskiem danej osoby.

W związku z tym pieczątki i stemple przydadzą się między innymi właścicielom firm, niezależnie od branży i wielkości, a także lekarzom i innym pracownikom ochrony zdrowia, prawnikom, pocztowcom czy księgowym. W zależności od branży, ale też potrzeb danej osoby, można wyposażyć się w pieczątkę małą, średnią lub dużą, okrągłą lub prostokątną bądź kwadratową, plastikową, metolową lub drewnianą.

Krótko mówiąc, dostępnych opcji jest bardzo wiele i każdy powinien być w stanie znaleźć taką, która będzie odpowiednia do jego potrzeb.

O czym należy pamiętać, kupując pieczątki?

Kupując pieczątki i stemple, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim warto zauważyć, że obecnie dostępne są zarówno pieczątki tradycyjne, jak i automatyczne. Te drugie są wygodniejsze w użyciu i wymagają mniej energii, ale wiele osób lubi korzystać także z pieczątek tradycyjnych, więc nie należy ich z góry wykluczać. Wiele w tej kwestii zależy od osobistych preferencji.

Kolejna istotna kwestia to tusz. Nie chodzi tutaj tylko o jego kolor, ale także to, do jakich powierzchni się nadaje. Poza tuszami standardowymi w sprzedaży są także tusze specjalistyczne, na przykład tusze do tkanin. Zanim dokonamy zakupu, warto się zastanowić, gdzie i na jakich powierzchniach planujemy wykorzystywać daną pieczątkę i jaki w związku z tym tusz będziemy musieli do niej zamówić.

Jeśli zależy nam na czasie (a często tak jest), warto poszukać firm, które produkują pieczątki od ręki. Więcej na temat takiej usługi można dowiedzieć się na przykład tutaj: https://www.maxsc.com.pl/. Przyda się ona szczególnie nowym firmom, a także takim, które chcą pilnie zmienić swój branding.