Czy warto jest posiadać konto oszczędnościowe?

Czy warto jest posiadać konto oszczędnościowe?

18 sierpnia, 2021 0 przez Redakcja

Konto oszczędnościowe jest oprocentowanym rachunkiem bankowym do użytku codziennego. Dzięki jego posiadaniu możemy zgromadzić pewną sumę pieniędzy, od której po każdym miesiącu naliczane są odsetki. To właśnie dzięki tym naliczonym odsetkom nasze zgromadzone środki mają realną szansę na pomnożenie. Można zatem stwierdzić, że konto oszczędnościowe jest takim małym pomocnikiem w oszczędzaniu pieniędzy.

Gdzie szukać najlepszej oferty konta oszczędnościowego?

Różnorodność oferowanych przez banki oprocentowanych kont oszczędnościowych sprawia, że trudno jest podjąć decyzję odnośnie wyboru takiego konta. Wiele osób decyduje się na otworzenie takiego rachunku w banku, w którym posiadają już rachunek osobisty. Jeszcze inne banki, podczas zakładania konta bankowego, otwierają natychmiast taki rachunek. Musisz jednak wiedzieć, że nie wszystkie konta oszczędnościowe są tak samo opłacalne. Produkty te różnią się pomiędzy sobą oprocentowaniem, które wpływa na ostateczną kwotę pomnożonego w ten sposób majątku.

Podczas szukania odpowiedniej oferty konta oszczędnościowego warto jest wspomóc się internetowym rankingiem kont oszczędnościowych. Taki przykładowy ranking znajdziesz na stronie: https://wujeksknerus.pl/. Korzystając z takiej pomocy dużo szybciej znajdziesz najkorzystniejszą ofertę. Jest to możliwe dzięki przejrzystemu zestawieniu ofert dostępnych w poszczególnych bankach. W takim rankingu zostały przedstawione najistotniejsze kwestie, takie jak np. oprocentowanie, maksymalna kwota oraz możliwość prowadzenia konta za 0 zł.

Czy prowadzenie konta oszczędnościowego jest jeszcze opłacalne?

Banki posiadają różnorodne oferty kont bankowych z bezpłatnym otwarciem konta oszczędnościowego. Przy pomocy oprocentowanego rachunku bankowego możemy bezpiecznie zarabiać i to bez ponoszenia żadnego ryzyka. Wzrost naszego majątku na tego typu rachunku jest możliwy dzięki tak zwanemu dochodowi pasywnemu. Oznacza to, że wpłacone w ten sposób pieniądze same na siebie pracują. Dzięki temu zgromadzone w ten sposób środki możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Niestety, pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na sektorze bankowości. Obecnie stopa oprocentowania kont oszczędnościowych stanowi najniższą wartość w historii. W konsekwencji tego odsetki wypłacane przez banki są niższe. Nadzieję na uzyskanie ciekawej oferty dają nam jednak promocje. Warto zatem na bieżąco śledzić rankingi kont oszczędnościowych, dzięki temu będziemy mogli trafnie ocenić, w którym momencie warto jest otworzyć konto oszczędnościowe.