Fakturowanie z magazynem, czy się opłaca?

Fakturowanie z magazynem, czy się opłaca?

16 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Dla przedsiębiorcy, szczególnie z obszaru małych średnich firm i szczególnie na początku biznesowej drogi, każdy wydatek związany z prowadzeniem firmy stanowi poważne obciążenie. Gdy przedmiotem działalności firmy jest produkcja towarów, lawinowo rośnie zbiór działań związanych z logistyką przechowywania i dalszego przesyłu towarów. Trudno więc dziwić się, że przedsiębiorca poszukuje wciąż nowych rozwiązań, które pomogą mu zoptymalizować koszty obsługi firmy. Z pewnością do tego rodzaju rozwiązań należy zakup oprogramowania, który połączy dwie sfery: produkcji i magazynowania, najlepiej z jak najmniejszym udziałem człowieka.

Od produkcji, poprzez magazynowanie, do fakturowania

Na rynku IT można znaleźć wiele darmowych programów i aplikacji ułatwiających logistykę firmy. Wielu młodych przedsiębiorców poszukuje właśnie takich propozycji. Bardzo często tego rodzaju produkt spełnia podstawowe potrzeby firmy w tym zakresie, niektóre z programów oferują szeroki zakres usług. Jednak pomimo niewątpliwych plusów darmowych programów, nigdy one nie dadzą pełnego poczucia bezpieczeństwa względem klienta i instytucji nadzorujących przedsiębiorcę. Niepełna dokumentacja, niezgodności w księgowości, nieprawidłowe dane na fakturach mogą kosztować go bardzo wiele.

Fakturowanie z magazynem to przykład niezwykle praktycznego rozwiązania dla przedsiębiorców. Łatwo dostosowuje się do funkcji i zakresu działania firmy. Tego rodzaju oprogramowanie dla małych średnich firm jest łatwe do opanowania przez przyuczonego pracownika, który obsługuje go intuicyjnie. Co więcej, wiele programów działa również w formie aplikacji, co z kolei daje możliwość korzystania z nich na różnych i na kilku urządzeniach. Dzięki temu przedsiębiorca ma dostęp do swoich zasobów w każdej chwili i z każdego miejsca.

Fakturowanie z magazynem, zaawansowane funkcje

Programy do fakturowania, połączone z ruchem w magazynie można mocno indywidualizować w zależności od potrzeb. Niektóre z nich oferują usługę typu door to door, klient otrzymuje pełną dokumentację transakcji do domu, już bez udziału pracowników firmy. Program fakturowania połączony z magazynem daje możliwość pełnego kontrolowania zawartości magazynu i prowadzenia ewidencji zmagazynowanych towarów.

Do podstawowego programu można dokupować rozszerzenia jeszcze bardziej inteligentne, pomagające w kształtowaniu polityki zamówień oraz działań marketingowych. Otrzymując ze strony programu informacje i statystyki np. na temat produktów cieszących się największym zainteresowaniem, łatwiej kształtować ich cenę i budować politykę promocyjną. Dobry program fakturowania z magazynem pomaga szeregować tego rodzaju informacje, systematyzować je i tworzyć gradację pod wskazanym kątem. Program zawierający dane historyczne pomaga w określeniu sezonowości sprzedaży, pokaże też przepływy pieniężne w dowolnym ujęciu.

Młodzi przedsiębiorcy wybierają najczęściej najprostsze programy, wprowadzające podstawową obsługę rachunkowości opartej na pracy magazynu. Z czasem jednak dostrzegają potrzebę poszerzania ich zakresu, zwiększając często w ten sposób rentowność firmy.