Czy jedzenie śniadań może pomóc w procesie odchudzania?

Czy jedzenie śniadań może pomóc w procesie odchudzania?

11 października, 2020 0 przez Redakcja

Często słyszy się powiedzenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. To właśnie ono daje energię na resztę dnia, a jego zjedzenie poprawia metabolizm i może pomóc w odchudzaniu. Nic więc dziwnego, że osoby, które przechodzą na dietę, zaczynają jeść pierwszy posiłek zaraz po wstaniu, mimo że wcześniej tego nie robiły. Jednak czy stanie się coś złego, gdy nie zjemy śniadania? Czy jedzenie śniadań rzeczywiście może poprawić efekty odchudzania? Podpowiadamy.

Czy trzeba jeść śniadanie, aby stracić na wadze?

Jedzenie śniadania może mieć różny wpływ na różnych ludzi. Jedni, aby stracić na wadze, będą musieli je spożywać, aby nie dopuścić do napadów głodu w ciągu dnia. Z kolei drudzy nawet bez śniadania nie będą mieli problemów z tym, aby nie przekroczyć deficytu kalorycznego. Istnieje sporo badań na temat wpływu spożywania śniadania na proces odchudzania. Niektóre z nich potwierdzają, że rzeczywiście jedzenie pierwszego posiłku krótko po wstaniu może powodować, że będziemy chudsi. Nie jest to jednak reguła, którą należy się kierować.

Jeśli chcesz stracić na wadze, to kluczowe jest to aby wybory żywieniowe dopasować do swojego indywidualnego stylu życia. Jeśli śniadanie mieści się w Twoim dziennym deficycie kalorycznym i czujesz, że musisz je zjeść, to zrób to. Z kolei, jeśli należysz do osób, które zaraz po wstaniu mają ściśnięty żołądek i mogą zjeść coś dopiero parę godzin później, to także nic złego. Istotne jest w tym przypadku liczenie kalorii, to właśnie to ile spożyjemy kalorii, wpływa w dużej mierze na odchudzanie – nie rodzaj posiłku, który zjemy bądź też nie.

Warto wspomnieć również o tym, że bardziej skuteczne podczas odchudzania niż jedzenie śniadań mogą być leki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie. Na stronie https://dietetyk.edu.pl/ można znaleźć wiele rzetelnych informacji a tabletki na odchudzanie oprócz tego, że są naturalne i bezpieczne to również mogą przyśpieszyć metabolizm czy zahamować apetyt.

Korzyści z jedzenia śniadania

Mimo że jedzenie śniadania może nie mieć bezpośredniego wpływu na wagę, to warto wiedzieć, że ma to swoje zalety. Po pierwsze śniadanie może sprawić, że będziesz bardziej aktywny i będziesz miał więcej energii w pracy lub w szkole. Do tego możesz być mniej głodny, co sprawi, że spożyjesz mniejszą ilość kalorii w ciągu dnia. Tak jak jednak wspominaliśmy, nie jest to reguła i nie każdy po zjedzeniu śniadania może odczuwać takie korzyści. Niektórzy po śniadaniu są wręcz mniej aktywni i bardziej głodni. Dlatego najlepiej samemu sprawdzić, jak działa na Ciebie jedzenie bądź też niejedzenie śniadania.