Obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu – najtaniej z Ubezo.pl

Obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu – najtaniej z Ubezo.pl

28 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Każdy kierowca, który chce posiadać własne auto, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami jego utrzymania. Jednym z kosztów, który musi pokryć każdy właściciel auta, jest wykupienie ubezpieczenia OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni właściciela pojazdu przed poniesieniem odpowiedzialności finansowej w razie kolizji lub wypadku powstałego z jego winy. Jeśli już dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, to ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty np. naprawę auta osoby, która jest ofiarą kolizji.

Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodowego?

W związku z tym, że OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela auta, nie dziwi fakt, że wiele osób chce znaleźć jak najtańszą, a jednocześnie dobrą ofertę. Znalezienie najlepszej oferty na rynku nie jest łatwym zadaniem. Obecnie stacjonarnie, jak i w internecie działa przynajmniej kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Nie sposób więc przejrzeć oferty ubezpieczenia OC wszystkich z nich. Cena polisy waha się w zależności od wielu czynników i trzeba brać to pod uwagę podczas wyboru oferty. To, że Twój znajomy otrzymał tanią ofertę w konkretnym miejscu, wcale nie oznacza, że Ty także możesz na taką liczyć.

Ostateczna oferta polisy, łącznie z ceną, jest przygotowywana indywidualnie dla każdego kierowcy. Średnia cena ubezpieczenia OC nie przekracza 1000 zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczeń biorą pod uwagę: parametry samochodu, cechy kierowcy, miejsce zamieszkania itd. Każdy samochód ma określony zbiór parametrów, który wpływa na cenę ubezpieczenia. Ważny jest stan techniczny, rok produkcji, marka itd. Dla ubezpieczyciela ważny jest też wiek kierowcy i jego doświadczenie. Młode osoby, które dopiero dostały prawo jazdy otrzymają droższe ubezpieczenie niż starsi i bardziej doświadczeni właściciele aut.

Jak znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie OC samochodu?

Jeśli nie chcesz przepłacać na OC, to skorzystaj z pomocy ekspertów Ubezo. Doświadczony agent znajdzie dla Ciebie korzystne ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę, a jednocześnie nie wydrenuje portfela. Agent Ubezo weźmie pod uwagę Twoje potrzeby i możliwości finansowe i porówna oferty aż 30 różnych firm. Szybko, tanio i bezpiecznie zyskasz polisę, która spełni wszystkie Twoje wymagania. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta w szczególności, gdy nie masz jeszcze doświadczenia w samodzielnym szukaniu polisy. Ubezpieczenie OC z agentem to oszczędność czasu, który możesz przeznaczyć na przyjemniejsze dla siebie czynności.