Najważniejsze książki dla każdego inwestora

Najważniejsze książki dla każdego inwestora

9 maja, 2023 0 przez Redakcja

Jeśli chcesz zostać dobrym inwestorem, potrzebujesz najpierw wiedzy. Z pewnością znajdziesz ją tutaj, ponieważ przygotowaliśmy dla ciebie listę kilku książek, które nauczą cię naprawdę wiele o zarządzaniu swoimi finansami.

“Analiza rynków finansowych” – John J. Murphy

Analiza rynków finansowych to idealna książka dla wszystkich ludzi, którzy interesują się inwestowaniem i potrzebują dużo wiedzy technicznej. Uczy ona czytelnika technik analizy rynku wieloma sposobami i uznawana jest za “Biblię” dla inwestorów. Z książek o podobnej tematyce warto wyróżnić także:

  • (Alexander Elder) “Zawód inwestor giełdowy” to książka, która podchodzi do tematu analizy rynku pod względem psychologicznym, tłumaczy on dogłębnie wiele podstaw różnych ludzkich zachowań, dzięki czemu łatwiej jest je zrozumieć i zastosować.
  • (Steve Nison) “Świecę japońskie i analiza wykresów cenowych” to pozycja, która jak jej nazwa wskazuje, uczy czytelnika japońskich technik analizy wykresów.
  • “Day Trading” to książka Joe Ross’a, inwestora z 50-letnim doświadczeniem, który ukazuje w niej swoje techniki.

 “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert Kiysosaki

“Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” to książka autorstwa Roberta Kiysosakiego, która różni się od powyższych podejściem do inwestowania. Nie pokazuje ona technik inwestowania tylko podejście do samych pieniędzy i co z nimi robić. Bardziej skupia się ona na rozwoju osobistym czytelnika i zmianie jego podejścia, tłumaczy ona jak dobrze inwestować nie tylko na rynku, lecz także w decyzjach życiowych. Podobne książki to także:

  • (Gary Belsky, Thomas Gilovich) “Dlaczego mądrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe? Przestań marnować pieniądze i zarabiaj naprawdę” to książka skupiająca się na tym, jak dobrze inwestować w sytuacjach codziennych.
  • (George S. Clason) “Najbogatszy człowiek w Babilonie” to historia osadzona w starożytnym Babilonie, która ma uczyć nas oszczędności, inwestowania i słuchania rad inwestorów, którzy osiągnęli sukces oraz o tym, że bogactwo idzie w parze z mądrością.
  • “Umysł Miliardera. 20 Zasad Bogactwa i Sukcesu Najbogatszych Ludzi Świata” to książka, którą napisał Rafael Badziag po rozmowie z miliarderami z całego świata. Pokazuje ona jakie cechy posiadają najbogatsi ludzie na ziemi.

 

Dodatkowe książki, o których warto wspomnieć:

  • (Nassim Nicholas Taleb) “Czarny Łabędź” to książka, która opowiada o wpływie losowych zdarzeń na gospodarkę, których nikt się nie spodziewa. Termin ten jest wyjątkowo popularny w ekonomii.
  • (Edwin Lefèvre) “Wspomnienie gracza giełdowego to fabularyzowana książka, która opowiada o losach Jessie Livermoore’a, czyli człowieka, który potrafił wygrywać i tracić miliony na swoich inwestycjach. Mimo iż jest to bardziej opowiadanie niż lista porad autora, to można wyciągnąć z niej wiele wartościowych technik głównego bohatera.