Jaka pościel dla dziecka na lato, a jaka na zimę?

Jaka pościel dla dziecka na lato, a jaka na zimę?

9 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Pościel na letnie pory roku, powinna mieć nieco inne parametry niż ta zimowa. Lżejszy wkład i poszewki z odpowiedniej tkaniny są niezbędne dla utrzymania komfortowego snu. Sprawdź zatem, jakie wypełnienie wybrać i na jakie rodzaje tkanin postawić, aby Twoje dziecko spało spokojnie!

Bawełna czy syntetyki? Co ma lepsze właściwości?

Pościel i poszewki bawełniane są uważane za uniwersalne. Jeśli zastanawiasz się, jaka pościel do łóżeczka dla dzieci będzie najlepsza, możesz zdecydować się właśnie na bawełnę. Jej właściwości to:
lekkość i przewiewność
w pełni naturalna tkanina, która rzadko powoduje alergie
wytrzymała i mocna
można ją prać w bardzo wysokich temperaturach i prasować gorącym żelazkiem

Poszewki z bawełny są dosyć przyjemne w dotyku, a jeśli bawełna jest naprawdę dobrej jakości, wówczas będzie idealna nawet dla dzieci z wysoką nadwrażliwością sensoryczną. Tkaniny syntetyczne są natomiast doskonałe dla alergików oraz będą odpowiednie na lato. Pamiętaj jednak, że jeśli pościel do łóżeczka dla dzieci jest uszyta z syntetyków, nie zawsze możliwe jest pranie w wysokich temperaturach. Aby syntetyki nie skurczyły się pod wpływem gorąca, należy zawsze przestrzegać zaleceń dotyczących prania, podanych przez producenta na metce.

Pościel dla dzieci na zimę – jaka powinna być?

Zarówno poduszki dla dzieci, jak i kołderki przeznaczone do okrywania zimą, muszą mieć nieco grubszy wkład. Ta zasada nie dotyczy jedynie niemowląt, ponieważ nie są one na tyle sprawne, aby samodzielnie przewracać się z boku na bok. W ich przypadku, zbyt gruba pościel może być przyczyną bezdechu, a nawet śmierci. Dlatego, grubszą pościel kupuj dla dziecka, które przynajmniej ukończyło pierwszy rok życia. Noworodki i niemowlęta, zimą, ubierz w cieplejsze śpioszki i przykryj lekką kołderką lub kocykiem. Nawet, kiedy niemowlę się odkryje, na pewno nie zmarznie. Dla starszych dzieci możesz kupić kołdrę składającą się z dwóch elementów. Obie warstwy są przypinane za pomocą zatrzasków – zimą łączysz je w ten sposób, aby powstała jedna, grubsza kołderka, latem natomiast Twój maluch korzysta tylko z jednej warstwy.

Jedwab na lato i dla alergików

Kołdry i poduszki dla dzieci z jedwabiu – czy to nie przesada? Oczywiście, że nie! Jeśli Twoje dziecko ma alergie lub jest nadwrażliwe sensorycznie, poszewki uszyte z jedwabiu będą dla niego wprost wymarzone. Co prawda jest to większy koszt, ale jeśli zależy Ci na najwyższym komforcie, wówczas naprawdę nie ma nic wygodniejszego niż właśnie luksusowy jedwab!