Jak przenieść kredyt do innego banku i kiedy warto to zrobić?

Jak przenieść kredyt do innego banku i kiedy warto to zrobić?

20 lutego, 2021 0 przez Redakcja

Kredyt, który spłacasz, okazał się o wiele droższy od tych, które obecnie oferują swoim klientom banki? Nie chcesz już ponosić wyższych kosztów spłaty zobowiązania i chcesz skorzystać z atrakcyjnej oferty? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przeniesienie kredytu do innego banku, z którego może skorzystać praktycznie każdy kredytobiorca, który jest niezadowolony z oferty, z której do tej pory korzystał. Zobacz jak przenieść niekorzystne zobowiązanie do innego banki i w jakiej sytuacji warto jest, zdecydować się na taki krok.

Refinansowanie kredytu

Refinansowanie kredytu to jeden ze sposobów na przeniesienie kredytu do innego banku. Na czym to polega? Kredyt refinansowy jest kredytem celowym, co oznacza, że środki pozyskane w ramach tego zobowiązania można przeznaczyć jedynie na spłatę wcześniej zaciągniętego zobowiązania. W momencie, gdy znajdziesz korzystniejszą ofertę kredytu w innym banku, możesz z niej skorzystać, a nowy kredytodawca zajmie się spłatą starego zadłużenia. W ten sposób zamkniesz niekorzystne dla siebie zobowiązanie i będziesz mógł zająć się spłatą nowego kredytu na lepszych warunkach.

Refinansowanie jest więc zaciągnięciem nowego zobowiązania przy jednoczesnej spłacie kredytu z innego banku. Jeśli cała ta procedura wydaje Ci się zbyt skomplikowana, to możesz skorzystać z pomocy eksperta kredytowego https://kredytwroclaw.pl/, który porówna za Ciebie oferty z kilku różnych miejsc, zajmie się formalnościami i odpowie na wszelkie Twoje pytania dotyczące nowego zobowiązania. Pomoc na każdym etapie przeniesienia kredytu do innego banku pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji i pozbyciu się stresu związanego ze spłatą niekorzystnego kredytu.

Konsolidacja

Kolejnym sposobem na przeniesienie kredytu do innego banku jest jego skonsolidowanie. Polega to na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jeden nowy kredyt. W ramach takiego zobowiązania możesz połączyć kredyty gotówkowe, samochodowe czy też zadłużenia na kartach kredytowych. Wydłużenie okresu spłaty nowego zobowiązania sprawi, że miesięczna rata będzie niższa, a co za tym idzie łatwiejsza do spłaty.

Kiedy zdecydować się na przeniesienie kredytu do innego banku?

Z pewnością zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku warto podjąć decyzję o przeniesieniu kredytu do innego banku. Pamiętaj o tym, że musi to być uzasadnione działanie, które rzeczywiście będzie miało pozytywny wpływ na Twoją sytuację finansową. Jeśli chcesz obniżyć koszty kredytu, zmniejszyć comiesięczną ratę czy też zmienić okres kredytowania to refinansowanie lub konsolidacja może okazać się korzystnym wyborem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź jakie koszty się z tym wiążą i czy przeniesienie kredytu do innego banku zapewni Ci lepsze warunki spłaty długu.