Żegnajcie telefony LG

Żegnajcie telefony LG

14 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Wstęp

LG w kwestii telefonów to marka, która oznaczała innowacje. Zawsze starali się wprowadzać do swoich telefonów coś nowego, czego jeszcze na rynku nie było. Bez wątpienia swego czasu była to marka przodująca, jeśli chodzi o nowe technologie mobilne. Jednak ostatnimi czasy marka w branży smartfonów nieco osłabła. W Europie spopularyzowały się chińskie marki jak Huawei czy Xiaomi. Wszystko ma swój koniec, a w tym roku także historia telefonów LG. Po ponad 20 latach firma zamyka swój dział “mobile”.

Innowacje LG

Warto przypomnieć sobie kilka świetnych innowacji od firmy LG. Mimo że wiele osób, raczej nie będzie kojarzyć tych właśnie telefonów z firmą, to właśnie koreańskiej marce zawdzięczamy, to co w innych markach używane jest obecnie. Przede wszystkim to od LG, dostaliśmy pierwszy telefon z szerokokątnym aparatem. LG G5, bo o nim mowa był w roku 2016 jednym z najlepszych smartfonów, dla tych, którzy wykorzystywali telefon do robienia zdjęć, choć pod innymi kwestiami również nie ustępował modelom innych marek. Firma wyprodukowała również pierwszy telefon, który potrafił nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p FHD, a więc kolejny telefon był gratką dla ludzi, którzy nagrywali filmy ze swoich podróży lub vlogerów czy też blogerów. LG Swift 2X był także jednym z najlepszych smartfonów w roku produkcji, a poza doskonałym filmowaniem, pochwalić mógł się także dobrym autofocusem i diodową lampą błyskową. LG wyprzedzić potrafiło nawet Iphone, tworząc pierwszy telefon z pojemnościowym ekranem dotykowym. Innowacja LG była obecna także w wyświetlaczu, albowiem pierwszy telefon z wyświetlaczami w proporcjach 21:9 i 18:9 wydała właśnie ta firma. Oprócz tego lista innowacji jest naprawdę długa.

Dlaczego do tego doszło?

W zasadzie zamknięcie działu mobile nie jest aż tak niespodziewane, jak mogłoby się wydawać. Jest to jak najbardziej strategiczna decyzja firmy i, mimo że oczywiście jest to spełnienie ich czarnego scenariusza, to innej decyzji być nie mogła. Przede wszystkim dlatego, że marka LG generowała w branży mobilnej ogromne straty. Stąd decyzja firmy o zamknięciu działu i przeniesieniu kosztów na obszary, w których zyskują pieniądze. Sztuczna inteligencja, komponenty od pojazdów indukcyjnych, smart home czy robotyka to działy, na których firma ma zamiar teraz się skupiać. Dział mobile zostanie zamknięty 31 lipca 2021 roku, a więc wszystkie telefony, które zobaczymy w sprzedaży po tym dniu, to dostarczone wcześniej modele, gdyż firma nie zamierza ich wycofywać. Jednocześnie marka zapewnia, że nadal zapewniać będzie aktualizacje i pomoc serwisową dla posiadaczy swoich telefonów.