Własna działalność w świecie online

Własna działalność w świecie online

2 września, 2021 0 przez Redakcja

Samozatrudnienie jest coraz częstszą formą zarobkowania wśród Polaków. Dawniej, w poprzednim ustroju mówiono, że tak zwany prywaciarz to ktoś zły, ktoś kto kombinuje coś na boku. Dziś takie osoby uważane są za pracowite i niezależne. Jest tak tym bardziej, że żyyjemy w erze Internetu, w której każdy może prowadzić biznes nawet leżąc w łóżku.

Jak zarabiać w sieci czyli drop shipping

Aby prowadzić działalność Internetową nie musimy rejestrować firmy jeśli zarabiamy na tej działalności kwotę niższą od tej wolnej od podatku. Coraz więcej osób zajmuje się dropp shipingiem. Jest to nic innego jak sprzedaż nie swoich rzeczy, nie w swoich magazynach. Jest to po prostu sprzedaż przedmiotów znajdujących się przykładowo w magazynach w Chinach. W ten sposób jest się pośrednikiem. Często można spotkać takie osoby na znanych portalach aukcyjnych. Jednak w dobie handlu online przy posiadaniu odrobiny gotówki, chęci i minimalnej wiedzy z zakresu sprzedaży można prowadzić taką sprzedaż na znacznie lepszych warunkach. Można samodzielnie zamówić kontener z interesującym nas towarem i handlować nim po ustalonej przez siebie marży. Należy w ów czas pamiętać, że należy zdobyć wcześniej jakąś próbkę towaru, Zamówiony towar będzie podróżował do Polski wiele tygodni. To idealny czas na wdrożenie kampanii reklamowej. Tą można przeprowadzić w mediach społecznościowych. Wystarczy krótki film reklamowy, wpisy, konkurs, w którym produkt z reklamy można będzie dotać w nagrodę jeszcze zanim będzie on w sprzedaży. Zanim zaczniemy handlować należy wygenerować zapotrzebowanie na dany produkt. Często będzie to zapotrzebowanie sztuczne, polegające na chwytach czy socjotechnikach.

Nie trzeba tu się obawiać kwestii związanych z cłem i podatkami. Tym zajmuje się firma wysyłająca oraz państwowy urząd celny. Należy jednak pamiętać, że tutaj musi istnieć firma mająca osobowość prawną, trzeba również zainwestować w powierzchnie magazynowe.

Niezależność freelancera

Innym sposobem na zarabianie w sieci jest zostanie freelancerem. Polega to na byciu wolnym strzelcem, bez umowy o pracę. Mamy tutaj do czynienia raczej z kontraktami. Tak jak np. youtuberzy biorący udzial w reklamach. Można też podejmować się innych działań takich jak copywriting, montaż i obróbka nagrań, grafika komputerowa, tłumaczenie tekstów. Wszystko to uzależnione jest od świata Internetu dając za razem nieograniczone możliwości. Taka osoba może pracować z dowolnego miejsca na świecie, sama ustala swój czas pracy. Wadą takiego stylu życia jest nieregularność przychodów.