Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek – co warto o nim wiedzieć?

16 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Chwilówki są szybkim i prostym sposobem na sfinansowanie bieżących potrzeb oraz marzeń. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w taki sposób można zrealizować swoje marzenia, a także podreperować domowy budżet, w którym akurat brakuje pieniędzy. Niestety zbyt duża liczba chwilówek i innych zobowiązań może w pewnym momencie zacząć stanowić poważny problem i być przyczyną pętli długów. Można sobie z nią poradzić za pomocą kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek. Na czym on polega i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja chwilówek polega na połączeniu ze sobą kilku różnych produktów finansowych w jedno, nowe zobowiązanie. Dzięki takiemu kredytowi możesz odciążyć swój domowy budżet i zapomnieć o spłacie kilku kredytów i pożyczek jednocześnie. Decydując się na konsolidację, masz możliwość uporządkowania swojego domowego budżetu i uwolnienia się od kilku wierzycieli w jednym momencie. Kredyt konsolidacyjny jest obecnie dostępny w wielu różnych bankach i bez większego problemu można się o niego ubiegać zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

Jakie są warunki otrzymania kredytu na spłatę chwilówek?

Aby otrzymać kredyt na spłatę chwilówek, należy złożyć wniosek w banku. Pracownicy instytucji finansowej z pewnością sprawdzą, jaka jest Twoja zdolność i historia kredytowa. W tym celu sprawdzą Twoje wpisy w BIK oraz to czy znajdujesz się na liście dłużników KRD. Jak wiadomo, aby móc otrzymać kredyt w banku trzeba wykazać się stałymi dochodami oraz stabilnym zatrudnieniem na podstawie umowy.

Banki respektują zarówno umowę o pracę, jak i umowę zlecenie czy też o dzieło. W najlepszej sytuacji są jednak osoby, które mają umowę o pracę na czas nieokreślony. W związku z tym, że banki chcą zminimalizować ryzyko nieudanej transakcji, to starają się unikać udzielania kredytów osobom zadłużonym, które nie mają pracy oraz zdolności kredytowej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nigdzie liczyć na konsolidację. Taki produkt mają w swojej ofercie również prywatne firmy pożyczkowe.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto porównać ze sobą kilka różnych ofert z różnych miejsc. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie znaleźć najkorzystniejszy kredyt bądź pożyczkę. Możesz też skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże Ci dotrzymać wszelkich formalności i odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące konsolidacji oraz wychodzenia z zadłużenia.