Jak zmienić biuro rachunkowe?

Jak zmienić biuro rachunkowe?

15 kwietnia, 2021 0 przez Redakcja

Wybór biura rachunkowego powinien być przemyślaną decyzją. Dobrze jest się sugerować pozytywnymi opiniami lub oprzeć swoją decyzję na zaufanym poleceniu. Jednak dopiero zaczynając z własną działalnością nie zawsze mamy na tym polu doświadczenie. Przez to wybór pierwszego biura rachunkowego bardzo często jest przypadkowy. To niesie ze sobą pewne ryzyko. Współpraca może okazać się nieefektywna, a biuro nie spełni naszych oczekiwań. Co zrobić w takim przypadku? Jedynym rozwiązaniem jest zmiana biura rachunkowego. Zobacz jak zmienić biuro rachunkowe.

Kiedy warto zmienić biuro rachunkowe? 

Przesłanek do zmiany biura rachunkowego jest wiele. Najczęściej decydujemy się na taki krok, w momencie kiedy obecne biuro rachunkowe nie spełnia naszych oczekiwań. Jednak najpoważniejszym problemem jest sytuacja, w której podejrzewamy, że obecne rozliczenia mijają się z prawdą. Biuro rachunkowe powinno rzetelnie prowadzić całą dokumentację, tak żeby klient nie musiał się tym zajmować i martwić. Do jego zadań należy także reprezentacja klienta przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em. Jeśli biuro rachunkowe nie spełnia naszych oczekiwań na tym polu, to również mamy podstawy do zakończenia współpracy. Współpraca z dobrym biurem rachunkowym powinna odbywać się płynnie. Wlicza się w to elektroniczne przesyłanie dokumentów. Jeśli stale musisz jeździć i dowozić dokumenty w formie papierowej oznacza to, że jest najwyższy czas na zmianę biura rachunkowego. 

Kiedy mogę zmienić biuro rachunkowe? 

Biuro rachunkowe możesz zmienić tak naprawdę w każdym momencie. Jedną rzeczą związaną z terminem, na którą musisz zwrócić uwagę to okres rozliczeniowy. Zmiany biura rachunkowego możesz dokonać po zamknięciu okresu rozliczeniowego. W to wlicza się złożenie deklaracji oraz opłacenie wyliczonych podatków. Oczywiście najwygodniej jest zmienić biuro rachunkowe wraz z początkiem nowego roku. Dzięki temu będziesz w stanie zachować spójność prowadzenia dokumentacji w danym roku podatkowym. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić nowe biuro rachunkowe. Wybierz zaufaną opcję. Biuro rachunkowe Grudziądz zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. 

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Kiedy już znajdziesz nowe biuro rachunkowe, to możesz wypowiedzieć umowę staremu. Pamiętaj, że obowiązuje cię  okres wypowiedzenia. Po tym czasie podpisz nową umowę, tak żeby przejście między biurami było płynne. Następnie podpisz pełnomocnictwa do reprezentowania cię w urzędach. Ostatnim krokiem jest dostarczenie nowych dokumentów rejestrowych oraz przeniesienie pełnej dokumentacji rachunkowej ze starego biura do nowego.