Endermologia efekty, skuteczność i przygotowania do zabiegu

Endermologia efekty, skuteczność i przygotowania do zabiegu

15 marca, 2022 0 przez Redakcja

Cellulit to kobiecy wróg numer jeden, który spędza sen z powiek niejednej z nas. Próbujemy pozbyć się go na różne sposoby – np. szczotkując ciało, czy samodzielnie je masując i wcierając w nie antycellulitowe kremy.

Niestety, na efekty tych metod musimy długo czekać, a przy tym nie zawsze są tak spektakularne, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na szczęście do swojej dyspozycji mamy jeszcze zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną, które pomagają znacznie szybciej uzyskać wymarzoną sylwetkę. W tej kwestii na szczególną uwagę zasługuje zabieg endermologii. Na czym tak właściwie polega i jakie są jego efekty? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Na czym polega endermologia?

Endermologia to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się szczególną popularnością. I w sumie nic w tym dziwnego, skoro pozwala szybko i skutecznie pozbyć się nawet najbardziej opornego cellulitu. Możliwe to jest dzięki specjalnej głowicy, która wykonuje ze stałą siłą oraz naciskiem masaż wybranych partii na ciele. Urządzenie dodatkowo wykorzystuje siłę ssącą, która pobudza tkanki do pracy.

W trakcie półgodzinnego zabiegu nasza skóra poddawana jest intensywnemu masażowi, który imituje doskonałe i precyzyjne ruchy masażysty. W efekcie skóra zaczyna przybierać kształt fali, którą urządzenie roluje na zewnątrz oraz do wewnątrz. A wszystko to po to, aby zmusić nasze ciało do uruchomienia naturalnych procesów zwalczających tak bardzo niepożądany przez nas cellulit.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest brak konieczności szczególnego przygotowania się. Wystarczy, że założymy specjalny kostium przylegający do ciała, a całą resztą zajmie się już specjalista – a w zasadzie innowacyjne urządzenie.

Endermologia — efekty zabiegu

Endermologia efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu. Oprócz przyjemnego zrelaksowania i niwelacji nagromadzonego stresu są to także bardziej zaawansowane rezultaty. Na skutek endermologii w naszym ciele zachodzą kluczowe w walce z opornym cellulitem procesy naprawcze. W pierwszej kolejności zostaje pobudzone intensywniejsze krążenie krwi, a także szybsza przemiana metaboliczna. W efekcie głębokie warstwy skóry właściwej zaczynają produkować większe ilości kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Cały proces pobudzania poszczególnych tkanek sprawia, że nasze ciało zaczyna w naturalny sposób niejako zwalczać niepożądany i nadmierny cellulit. Dzięki temu pierwsze efekty będą widoczne niemal od razu. Aby jednak utrzymać je na jak najwyższym poziomie, warto jeszcze parę razy zabieg powtórzyć no i oczywiście pamiętać o zdrowym trybie życia, który pomoże nam nie zaprzepaścić tego, co uzyskaliśmy zabiegiem.