Drony – popularne hobby

Drony – popularne hobby

24 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Coraz popularniejszym hobby staje się pilotowanie dronów. Jest to hobby, które wymaga pewnych nakładów finansowych, jednak jest w zasięgu wielu osób w Polsce. Jak zacząć swoją przygodę z dronami? Jaki model dronu wybrać na początek i na co zwrócić uwagę eksperymentując z Twoim pierwszym sprzętem? Na te i inne pytania dotyczących pierwszych kroków z dronami odpowiemy w tym artykule. Chcesz wiedzieć jak zacząć? Czytaj dalej!

Jak zacząć obsługę dronu?

Dobrym początkiem może być udanie się na kurs obsługi danego urządzenia. Jednak popularne modele, takie jak drony dji mają kompleksowe instrukcje obsługi, dzięki którym bez problemu nauczysz się obsługi dronu. Wiele modeli można obsługiwać za pomocą telefonu umieszczonego w specjalnym joysticku, dzięki któremu pilotowanie urządzenia będzie bardzo intuicyjne i wygodne. Jeśli nadal nie masz pewności jak to zrobić, wówczas tutoriale na YouTube mogą być pomocne. Drony dji mają swoją autorskie filmy instruktażowe, dlatego warto jest odwiedzić ich kanał i właśnie stamtąd czerpać oryginalne materiały do nauki.

Gdzie warto jest uczyć się obsługi dronu?

Początkujące osoby powinny zaczynać naukę na możliwie otwartym terenie. Łąki i pola idealnie się do tego sprawdzą. Nie zaczynaj pilotowania dronu na terenie zabudowanym czy zalesionym, ponieważ taki teren wymaga większego zakresu umiejętności i zdecydowanie nie nadaje się na testy i eksperymenty z obsługą urządzenia. Kiedy nabędziesz więcej umiejętności będziesz mógł pilotować również w ramach tych terenów. Unikaj także dni, w czasie których wieje silny wiatr. Najlepiej, abyś wybrał się na swoje pierwsze przeloty dronem w bezwietrzny dzień, słoneczny i bez deszczu, a na pewno bez mgły. Sprawdź zatem warunki atmosferyczne, nim wyruszysz na swój pierwszy lot.

Jaki dron wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz, to lepsze będą małe, lekkie modele, które można pilotować za pomocą telefonu. W innym wypadku próg wejścia może być za wysoki jak dla osoby początkującej, co sprawi, że szybko się zniechęcisz, a wcale nie musi tak być. Poszukaj popularnego modelu, tak aby móc go w razie czego łatwo odsprzedać, jeśli dronowanie nie przypadnie Ci do gustu. Mniejsze modele są bardziej zwrotne, lekkie i tym samym łatwiejsze w pilotowaniu. Modele przekraczające określoną wagę mogą wymagać dodatkowego zezwolnia, dlatego tym lepiej jest zaopatrzyć się w mniejszego drona.

Dobre praktyki

Kupując nowego drona zwróć uwagę na gwaracnję. Warto, aby dotyczyła ona całego urządzenia i była na minimum dwa lata. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje urządzenie będzie mogło być wymienione na nowe w razie usterki. Sprawdź też, czy w danym egzemplarzu wszystko działa poprawinie, łącznie z baterią i panelem sterowania. Jeśli tak nie będzie, wówczas zwróć towar do sklepu, nie podejmuj się samodzielnej naprawy, gdyż może ona później zostać uznana za celową zepsucie urządzenia i reklamacja nie zostanie uwzględniona.