Dofinansowanie dla firm – gdzie szukać wsparcia finansowego?

Dofinansowanie dla firm – gdzie szukać wsparcia finansowego?

15 listopada, 2022 0 przez Redaktorka Justyna

Oferowane m.in. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości czy organy unijne dofinansowanie dla firm to występujące w różnych formach wsparcie, z którego skorzystać mogą zarówno działające już firmy, jak i osoby, które dopiero planują założenie działalności gospodarczej. Pozyskane w ten sposób dotacje i granty to doskonałe wsparcie w działalności, mającej na celu rozwój biznesu. Na jakie obszary funkcjonowania firmy możemy pozyskać dodatkowe środki?

Jakie obszary może obejmować dofinansowanie dla firm?

Podobnie jak inne rodzaje subwencji (np. dopłat do wymiany źródeł ciepła dla osób prywatnych), dofinansowanie dla firm podlega zmianom i ograniczeniom czasowym. Organizacje krajowe i unijne, których zadaniem jest przyznawanie dotacji odpowiednim podmiotom, za priorytetowe wyzwanie uznaje obecnie wsparcie przedsiębiorców w procesie cyfryzacji, łagodzenie skutków kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa czy przyspieszenie działań proekologicznych, określanych również mianem tzw. zielonej transformacji.

Za ostatni z wymienionych segmentów odpowiada tzw. Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Instytucja ta jest relatywnie nowym instrumentem finansowym, powstałym w ramach polityki spójności, mającej na celu zapewnić wsparcie tym obszarom, które szczególnie borykają się z realiami społeczno-gospodarczymi, związanymi z kompleksową transformacją, zorientowaną na osiągnięcie neutralności klimatycznej. Działania Funduszu mają wesprzeć proces wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu – koncepcji osiągnięcia neutralności klimatycznej całej Unii Europejskiej do 2050 roku.

Jak pozyskać dofinansowanie dla firm? Skorzystaj ze wsparcia ekspertów

Z każdym rokiem na polskim rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw, oferujących autorskie rozwiązania dla firm, które szukają sposobów na optymalizację prowadzonych działań – zarówno pod względem kosztowym, jak i ekologicznym. Rośnie również liczba przedsiębiorstw świadczących usługi doradcze, zorientowane na konsultacjach w zakresie pozyskiwania środków dla przedsiębiorstw reprezentujących sektor MŚP oraz grantów dla największych przedsiębiorstw.

Przykładem przedsiębiorstwa, którego działalność łączy oba powyższe obszary, jest firma Euroimpex – wrocławska marka tworząca oprogramowanie dla biznesu, specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań sprzyjających nadzorowi i ograniczeniu ilości wydruków w firmie. Chcesz zoptymalizować koszty wydruku w firmie i pozyskać dofinansowanie dla firm na inwestycję w oprogramowanie z rodziny Documaster? Już dziś skontaktuj się ze specjalistami marki Euroimpex (euroimpex.pl) i dowiedz się, w jaki sposób pozyskać środki na rozwój swojego przedsiębiorstwa.