Czym jest wywiad gospodarczy i ile kosztuje?

Czym jest wywiad gospodarczy i ile kosztuje?

18 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Fraza “wywiad gospodarczy” wielu osobom, które nie mają zbyt dużej wiedzy w tym zakresie, może się instynktownie kojarzyć ze szpiegostwem gospodarczym. Jednak trzeba wyraźnie wskazać, że te dwie rzeczy nie są jednym i tym samym. Szpiegostwo gospodarcze jest nielegalne i może zaowocować nawet pobytem w więzieniu, natomiast wywiad gospodarczy jest całkowicie zgodny z prawem. W takim razie, na czym on polega, kiedy warto z niego skorzystać i jaki jest jego koszt?

Na czym polega wywiad gospodarczy?

Wywiad gospodarczy polega przede wszystkim na uzyskaniu informacji, które mogą się przydać do rozwoju firmy. Informacje te są pozyskiwane, jak już wspomniano, całkowicie legalnie, natomiast często są to dane, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka i wymagają więcej wysiłku niż jedynie wpisanie kilku fraz kluczowych w Google.

Dlatego taki wywiad powinni przeprowadzać specjaliści tacy jak detektyw gospodarczy, którzy wiedzą, gdzie szukać informacji i jak działać, aby dowiedzieć się jak najwięcej, ale jednocześnie w żaden sposób nie złamać prawa. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić kontrahenta lub pozyskać cenne informacje o rywalu biznesowym, może to być właściwe rozwiązanie dla Ciebie.

Samodzielne działania w tym zakresie mogą być nie tylko męczące i czasochłonne, ale też po prostu nieskuteczne. Często skuteczny wywiad gospodarczy wymaga bowiem zastosowania bardziej skomplikowanych czy wymagających taktyk, które będą poza zasięgiem naszej wiedzy i możliwości.

Szukając skutecznych firm świadczących tego typu usługi, warto rozważyć SpyPlus Wywiad Gospodarczy. Poza samym omówionym wywiadem, SpyPlus oferuje także między innymi działania związane z wykrywaniem nieuczciwej konkurencji i pozyskiwaniem dowodów w tej kwestii. Nieuczciwa konkurencja to poważne zagrożenie dla wielu biznesów, ale z pomocą ekspertów można je przezwyciężyć.

Koszt wywiadu gospodarczego

Wiele osób wyszukuje frazę “wywiad gospodarczy cennik”, więc z pewnością kwestia zapłaty za tego typu usługi jest dla potencjalnych klientów bardzo istotna. Ciężko jest jednak jednoznacznie wskazać, ile zapłacimy za wywiad gospodarczy Warszawa, ponieważ wiele zależy od szczegółów danej sprawy.

Co oczywiste, niekiedy uda się uzyskać potrzebne dowody szybciej i bez angażowania dużej ilości zasobów, a niekiedy będzie to trudne i będzie wymagało dużej ilości czasu. Obserwacja w ramach wywiadu gospodarczego często nie ma stałej stawki, a zamiast tego można mówić o stawce godzinowej, wynoszącej od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Im więcej godzin będzie trzeba poświęcić na prowadzenie obserwacji, tym więcej ostatecznie zapłacimy.