Jak handlować nieruchomościami

Jak handlować nieruchomościami

11 września, 2021 0 przez Redakcja

Wiadomo, że każdy chciałby zarabiać jak najwięcej, bądź pomnażać pieniądze już posiadane z jak najmniejszym ryzykiem. Ostatnimi czasy popularnym sposobem na pomnażanie pieniędzy bez ryzyka stał się handel nieruchomościami. Ludzie coraz częściej odkupują mieszkania od dewelopera by je wyposażyć i sprzedać z zyskiem. Mieszkania wyposażone i ładnie wykończone są dużo więcej warte od stanu surowego, a niekiedy wyposażenie go jest na tyle tanie, że zysk przelicza się w tysiącach złotych. By zarabiać w ten sposób trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ łatwo przesadzić i wydać więcej, niż można zarobić.

Dlatego też bardzo często po zakupie mieszkania przez pewien czas jest ono wynajmowane (a jako, że jest nowe i z nowym sprzętem, cena wynajmu jest wysoka), a sprzedawane dopiero później. Dzięki temu zysk z mieszkania jest dużo większy, a nowy nabywca nie wie nic o fakcie, że w mieszkaniu ktokolwiek mieszkał. Po zakończeniu umowy najmu mieszkanie jest odświeżane tak, by nie było widać nawet śladu po zamieszkaniu, co podnosi wartość mieszkania. Niestety wiele osób daje się nabrać na takie zagrywki, ponieważ nie sprawdzają one daty zakupu mieszkania oraz nie robią wywiadu środowiskowego by dowiedzieć się o ewentualnym zamieszkaniu lokalu, wierząc właścicielowi na słowo. Ludzie handlujący nieruchomościami mają do perfekcji opanowane wszelkie formalności, dzięki czemu trudno byłoby naciągnąć ich na nadmierne koszty i z reguły zarabiają spore kwoty na każdym mieszkaniu jakie kupią. Jedynymi momentami gdy zakup mieszkań jest nieopłacalny to czas, w którym co chwila cena mieszkań spada, przez co każdy zakup kończy się dużą stratą. Osoba zorientowana w nieruchomościach wie jednak kiedy można mieszkanie kupić i sprzedać, by zysk był jak najwyższy. Gdy ceny mieszkań nagle się zmieniają, wtedy mieszkanie przeznaczane jest najczęściej pod wynajem, co pozwala na stopniowe zwracanie się go i niejako stały przypływ gotówki co miesiąc w ramach czynszu, co staje się niejako zabezpieczeniem na trudne czasy.

Każdy młody człowiek nie może się doczekać czasu, w którym w końcu opuści dom rodzinny i przeprowadzi się do swojego nowego bądź wynajmowanego mieszkania. Dla wielu jest to początek nowego życia, życia na własny rachunek. By zdecydować się w końcu na ten poważny krok należy dużo wcześniej sprawdzić dokładnie rynek nieruchomości. Pierwszą ważną decyzją jest zdecydowanie się na sposób zdobycia mieszkania.

Najpewniejszym, ale i najdroższym sposobem jest kupno własnego mieszkania za gotówkę, bądź na kredyt hipoteczny. Niestety wiele osób młodych nie posiada jeszcze pracy z umową o pracę, przez co zapomnieć może o kredycie hipotecznym. Studenci czasem mogą liczyć na kredyt mieszkaniowy studencki, jednak jego wymagania są niezwykle wysokie i nie każdy student może sobie na taki kredyt pozwolić. Innym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania. Jest to metoda dużo tańsza, jednak nie nadaje się na długi czas. Powód jest prosty, ponieważ co miesiąc musimy płacić właścicielowi mieszkania konkretną sumę oraz dodatkowo opłacać rachunki, co niekiedy przekracza nawet kilkukrotnie ratę potencjalnego kredytu na podobne, a nawet większe mieszkanie.